Emanuele Preve - spíker MKRF2024 - Medzinárodný kongres rodinnych firiem

Emanuele Preve – spíker MKRF2024

Emanuele Preve

Emanuele Preve

CFO a člen predstavenstva rodinnej firmy Riso Gallo, člen 6. generácie

RISO_GALLO

Taliansko

Po absolvovaní štúdia manažérskeho inžinierstva na milánskej polytechnike (Milan Polytechnic) sa Emanuele Preve vydal na trojročnú stáž do Európy, kde začal pracovať a učiť sa jazyky (Polaroid v Španielsku, Pirelli v Spojenom kráľovstve a Credit Agricole vo Francúzsku).

Po návrate do Talianska pracoval v BMW v oblasti rozvoja sietí a neskôr v oblasti riadenia, administratívy a kontrolingu v spoločnostiach IsapOmv (Verona), Riello Elettronica (Verona) a Giostyle (Bergamo).

V roku 2008 nastúpil do Unicredit Corporate Banking na oddelenie CFO v oblasti hodnotenia úverov (NPL) a následne na novovzniknuté oddelenie, kde sa stal viceprezidentom kancelárie Debt to Equity v oblasti reštrukturalizácie.

V roku 2013 nastúpil do rodinného podniku Risogallo Group (je členom 6. generácie) ako výkonný riaditeľ v centrále vo Švajčiarsku (Lugano), ktorá zastrešuje zahraničné aktivity skupiny po celom svete, a ako finančný riaditeľ skupiny.

Je business angel v oblasti startupov, pričom uskutočnil viac ako 40 investícií. V niektorých z nich je členom predstavenstva a mentorom.

V roku 2015 sa stal členom YPO (Young President Organization, celosvetová sieť 26 000 generálnych riaditeľov a prezidentov) a na niekoľko rokov sa stal Learning Officerom YPO Taliansko a od roku 2021 sa stal predsedom pobočky až doteraz.