Kurt Kramess ml.

Kurt Kramess ml.

Rodáka z Weinviertelu v Rakúsku to vo veku 25 rokov vytiahlo do šíreho sveta a vrátil sa s tromi nárokmi na súkromný a pracovný život v batožine: vášeň, zmysluplnosť a kreativita.

Ako vyštudovaný inžinier Kurt pochádza z technického prostredia, kde absolvoval aj odbornú prípravu v odbore stavebné inžinierstvo. Štúdium ukončil kvalifikačnou skúškou stavebný majster.

Už počas jeho prvej pozície stavbyvedúceho vo veľkej nemeckej stavebnej firme vložil do praxe svojho podnikateľského ducha a so svojím start-upom POP UP Schmiede vyvinul pop-up a eventový kontajner der.kurtl. Riešenie pre podujatia, ktoré je v Rakúsku jedinečné a vyznačuje sa širokou škálou možností využitia, skvelou funkčnosťou a individuálnymi možnosťami dizajnu, zaujalo aj známych zákazníkov ako Bank Austria, Hitradio Ö3, Eskimo a mnohým ďalším.

V súčasnosti Kurt testuje svoje skúsenosti zo založenia jeho prvej spoločnosti pri zakladaní druhej spoločnosti METALL ZEIT. S jeho tímom spájajú tradičné kovové remeslo s modernými technológiami. Zakladájú súčasný dizajn vo svete stavebníctva, aby vyvolali nové nadšenie a priniesli nové cesty so štýlom.

METALL ZEIT je novou cestou aj pre spoločnosť Kurtovej rodiny Krameß Metallbau, ktorá zažíva digitalizáciu a modernizáciu orientovanú na budúcnosť. V blízkej budúcnosti sa chystá prevziať firmu svojho otca a naďalej ju s hrdosťou viesť.

Hodnoty jeho novej spoločnosti vystihujú spôsob, akým pracuje a myslí. Optimizmus, zmysluplnosť, zameranie na silu, vášeň a kreativita ho sprevádzajú každý deň a sú to pre neho hodnoty, ktoré robia dnešné pracovisko pracoviskom, ktoré ho baví a napĺňa.