Roman Wieczorek

Roman Wieczorek

V roku 1980 absolvoval Univerzitu Adama Mickiewicza v Poznani, odbor právo. V rokoch 1983-86 absolvoval školenie právneho poradcu a získal titul právny poradca. S manažérskou prácou začal v roku 1998. Dovtedy nazbieral pracovné skúsenosti vo verejnej správe – ústrednej a miestnej štátnej správe, ako aj prevádzkovanie vlastnej advokátskej kancelárie.

Významná časť jeho profesionálnej kariéry bola spojená s jednou z najväčších stavebných a developerských spoločností na svete, švédskym koncernom Skanska. V rokoch, keď tam aktívne pôsobil, dosahovali tržby Skanska 15 miliárd EUR ročne a firma zamestnávala vyše 50-tisíc zamestnancov na viacerých kontinentoch.

Počas 18 rokov tejto spolupráce zastával rôzne manažérske funkcie. Roman bol predsedom predstavenstva Skanska v Poľsku, predsedom predstavenstva Skanska Česká republika a Slovensko, ako prvý a jediný Poliak, a podpredsedom predstavenstva Skanska Global so sídlom v Štokholme

V roku 2016 ukončil svoju profesionálnu kariéru chápanú ako veľmi operatívnu manažérsku činnosť. Dnes, zdieľaním svojich profesionálnych a životných skúseností, pôsobí ako obchodný poradca, mentor, lektor a rečník. Spolupracuje aj s univerzitami, firmami, nadáciami, pôsobí v ich rôznych poradných či kontrolných orgánoch.

Zaujíma sa o: vedenie založené na univerzálnych hodnotách, budovanie organizačnej kultúry firiem, uskutočňovanie široko chápaného procesu zmien, vzdelávanie zohľadňujúce meniace sa potreby a kompetencie modernej reality, individuálny rozvoj ľudí s manažérskymi ambíciami.