Věra Komárová

Věra Komárová

VIDEO POZVÁNKA

Narodila sa v Prahe. V 14 rokoch stála na pražskom Václavskom námestí a zúčastnila sa nežnej revolúcie. V čase, keď sloboda slova bola v Československu len ilúziou, aktívne prepisovala informácie na stroji a rozdávala ich do poštových schránok.

Vyštudovala zahraničný obchod a potom jazyky (hovorí 7 jazykmi) a pedagogiku na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe. Počas štúdia získala možnosť stráviť 3 roky v Taliansku. Po ukončení vysokej školy pracovala v marketingu veľkých medzinárodných firiem. Teraz už 18 rokov pôsobí vo vlastnej českej rodinnej spoločnosti Dermacol.

Keď spoznala značku Dermacol – jej úžasnú históriu, skvelé výrobky – okamžite sa do nej zamilovala a svojej práci prepadla. Dermacol počas jej pôsobenia viac ako zdesaťnásobil obrat a značka sa v ČR radí medzi najpredávanejšiu kozmetiku.

Dermacol sa teraz distribuuje už do 60 krajín sveta. Věra Komárová značku prezentovala okrem iného aj v Saudskej Arábii, Sýrii, Jordánsku, Hong Kongu, Spojených Arabských Emirátoch, Rusku, USA, Poľsku či Brazílii.

V roku 2016 sa Věra dostala na obálku časopisu Forbes a zaradila sa medzi 75 najvýznamnejších žien v Českej republike.

Šesť rokov podporuje nadačný fond Zdeňky Žádníkové, ktorý skrášľuje maľbami a poéziou nemocničné a sociálne zariadenie. Tri roky je spojená s podporou nadačného fondu Happy Hearts, ktorý stavia bezpečné školy v krajinách zasiahnutých prírodnými katastrofami. Sama sa zúčastnila dobrovoľníckej práce pri výstavbe školy v Nepále. V roku 2020 sa stala autorkou projektu Pomáhaj krásou pre nadačný fond Be Charity, ktorý pomáha deťom s hendikepom. Na jar 2020 tiež značka Dermacol zaviedla v rámci boja s koronavírusom antibakteriálny rad dezinfekčných mydiel a gélov.

Věra Komárová je mamou 3 dcér. V roku 2021 otvorila medzinárodnú základnú školu a gymnázium Leonardo da Vinci Academy.